«Λύγισε» την ΑΕΚ μέσα στο Γεντί Κουλέ ο ΟΦΗ

O OΦΗ υποδέχτηκε σήμερα την ΑΕΚ στο Γεντί Κουλέ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής μέρας της Super League.

Ο ΟΦΗ βρήκε το γκολ νωρίς στο ματς. Στο 5ο λεπτό, ο Μπάκιτς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Φελίπε με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με τον Στάνκοβιτς να είναι ανήμπορος να αντιδράσει, κάνοντας το 1- 0 για την ομάδα της Κρήτης, αποτέλεσμα το οποίο παρέμεινε έως το τέλος του ορώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο, οι Κρητικοί δεν έμειναν εκεί, καθώς στο 83ο λεπτό, με υπέροχη κάθετη πάσα του Αμπάντα στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Ντίκο πετάχτηκε και απέφυγε τον Στάνκοβιτς και σκόραρε προ κενής εστίας, διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του ΟΦΗ.

Το αποτέλεσμα αυτό παρέμεινε έως το τέλος του αγώνα, χαρίζοντας στους Κρητικούς μία σπουδαία νίκη.

Φωτογραφίες: ImageOnline / Κώστας Μεταξάκης